2023 HYSTER H120FT

2023 HYSTER H120FT
$23,900
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: P6073
Make: HYSTER
Model: H120FT
Serial: U005V16032X
Year: 2023
Mast: 2 STAGE
Lowered Height: 110"
Raised Height: 167"
Forks: 48"
Attach: SIDE SHIFTER
Tires: PNEUMATIC
Type: FORKLIFT
Fuel: DIESEL
Engine: 4 CYL
Hrs: 16244
Capacity: 12000 LBS
Length: 133"
Width: 56"
Gross Weight: 17360 LBS
Price: $23,900
Comments:
Specifications
| Manufacturer | HYSTER |
| Model | H120FT |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Serial Number | U005V16032X |
| Stock Number | P6073 |
| Make | HYSTER |
| Model | H120FT |
| Serial | U005V16032X |
| Year | 2023 |
| Mast | 2 STAGE |
| Lowered Height | 110" |
| Raised Height | 167" |
| Forks | 48" |
| Attach | SIDE SHIFTER |
| Tires | PNEUMATIC |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | DIESEL |
| Engine | 4 CYL |
| Hrs | 16244 |
| Capacity | 12000 LBS |
| Length | 133" |
| Width | 56" |
| Gross Weight | 17360 LBS |
| Price | $23,900 |









