2023 HYSTER H80FT 8000LBS

2023 HYSTER H80FT 8000LBS
$19,800
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: P6069
Make: HYSTER
Model: H80FT
Serial: U0005V16031X
Year: 2023
Mast: 2 STAGE
Lowered Height: 108"
Raised Height: 167"
Forks: YES
Attach: SIDE SHIFTER
Tires: PNEUMATIC
Type: FORKLIFT
Fuel: DIESEL
Engine: 4CYL
Hrs: 17355
Capacity: 8000 LBS
Length: 117"
Width: 56"
Gross Weight:
Price: $19,800
Comments:
Specifications
| Manufacturer | HYSTER |
| Model | H80FT |
| Year | 2023 |
| Condition | Used |
| Serial Number | U005V16031X |
| Stock Number | P6069 |
| Make | HYSTER |
| Model | H80FT |
| Serial | U0005V16031X |
| Year | 2023 |
| Mast | 2 STAGE |
| Lowered Height | 108" |
| Raised Height | 167" |
| Forks | YES |
| Attach | SIDE SHIFTER |
| Tires | PNEUMATIC |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | DIESEL |
| Engine | 4CYL |
| Hrs | 17355 |
| Capacity | 8000 LBS |
| Length | 117" |
| Width | 56" |
| Price | $19,800 |









