2018 HYSTER H80FT 8000LBS

2018 HYSTER H80FT 8000LBS
$22,900
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: P6072
Make: HYSTER
Model:H80FT
Serial: U005V081515
Year: 2018
Mast: 2 STAGE
Lowered Height: 108"
Raised Height: 167"
Forks: 48"
Attach: SIDE SHIFTER
Tires: PNEUMATIC
Type: FORKLIFT
Fuel: DIESEL
Engine: 4 CYL
Hrs: 11071 HRS
Capacity: 8000
Length: 117"
Width: 56"
Gross Weight:
Price: $22,900
Comments:
Specifications
| Manufacturer | HYSTER |
| Model | H80FT |
| Year | 2018 |
| Condition | Used |
| Serial Number | U005V081515 |
| Stock Number | P6072 |
| Make | HYSTER |
| Model | H80FT |
| Serial | U005V081515 |
| Year | 2018 |
| Mast | 2 STAGE |
| Raised Height | 167" |
| Forks | 48" |
| Attach | SIDE SHIFTER |
| Tires | PNEUMATIC |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | DIESEL |
| Engine | 4 CYL |
| Hrs | 11071 HRS |
| Capacity | 8000 |
| Lowered Height | 108" |
| Length | 117" |
| Width | 56" |
| Price | $22,900 |









