2016 TOYOTA 8FGCU30 6000 LBS

2016 TOYOTA 8FGCU30 6000 LBS
$15,995
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: P5685
Make: TOYOTA
Model: 8FGCU30
Serial:64714
Year: 2016
Mast: FFT
Lowered Height: 87"
Raised Height: 189"
Forks: 42"
Attach: SIDE SHIFTER
Tires: CUSHION
Type: FORKLIFT
Fuel: LPG
Engine: 4Y
Hrs: 1339
Capacity: 6000 LBS
Length: 100"
Width: 45"
Gross Weight: 10373 LBS
Price: $15,995
Comments:
Specifications
| Manufacturer | TOYOTA |
| Model | 8FGCU30 |
| Year | 2016 |
| Condition | Used |
| Serial Number | 64714 |
| Stock Number | P5685 |
| Make | TOYOTA |
| Model | 8FGCU30 |
| Serial | 64714 |
| Year | 2016 |
| Mast | FFT |
| Lowered Height | 87" |
| Raised Height | 189" |
| Forks | 42" |
| Attach | SIDE SHIFTER |
| Tires | CUSHION |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | LPG |
| Engine | 4Y |
| Hrs | 1339 |
| Capacity | 6000 LBS |
| Length | 100" |
| Width | 45" |
| Gross Weight | 10373 LBS |
| Price | $15,995 |









