1999 YALE GLC040AFNUAE082 4000 LBS

1999 YALE GLC040AFNUAE082 4000 LBS
$6,250
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: P6044
Make: YALE
Model: GLC040AFNUAE082
Serial: A809N08085W
Year: 1999
Mast: 3 STAGE
Lowered Height: 82"
Raised Height: 189"
Forks: 42"
Attach: SIDE SHIFTER
Tires: CUSHION
Type: FORKLIFT
Fuel: LPG
Engine: MAZDA
Hrs: 2704
Capacity: 4000 LBS
Length: 83"
Width: 39"
Gross Weight: 7220
Price: $6,250
Comments:
Specifications
| Manufacturer | YALE |
| Model | GLC040AFNUAE082 |
| Year | 1999 |
| Condition | Used |
| Serial Number | A809N08085W |
| Stock Number | P6099 |
| Make | YALE |
| Model | GLC040AFNUAE082 |
| Serial | A809N08085W |
| Year | 1999 |
| Mast | 3 STAGE |
| Lowered Height | 82" |
| Raised Height | 189" |
| Forks | 42" |
| Attach | SIDE SHIFTER |
| Tires | CUSHION |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | LPG |
| Engine | MAZDA |
| Hrs | 2704 |
| Capacity | 4000 LBS |
| Length | 83" |
| Width | 39" |
| Gross Weight | 7220 |
| Price | $6,250 |









