2017 CLARK C40L 8000 LBS

2017 CLARK C40L 8000 LBS
$19,950
or
Call 888-610-0933
Description
Stock: A4844
Make: CLARK
Model: C40L
Serial: P445L-0628-9887KF
Year: 2017
Mast: W-V;2-STAGE
Lowered Height: 107"
Raised Height: 157"
Forks: 72"
Attach: SIDE SHIFT
Tires: SOLID PNEUMATIC DUAL
Type: FORKLIFT
Fuel: LPG
Engine: PSI
Hrs: 6358
Capacity: 8000LBS
Length: 122"
Width: 69"
Gross Weight: 14603 LBS
Price: $19,950
Comments:
Specifications
| Manufacturer | CLARK |
| Model | C40L |
| Year | 2017 |
| Condition | Used |
| Serial Number | P445L-0628-9887KF |
| Stock Number | A4844 |
| Make | CLARK |
| Model | C40L |
| Serial | P445L-0628-9887KF |
| Year | 2017 |
| Mast | W-V;2-STAGE |
| Lowered Height | 107" |
| Raised Height | 157" |
| Forks | 72" |
| Attach | SIDE SHIFT |
| Tires | SOLID PNEUMATIC DUAL |
| Type | FORKLIFT |
| Fuel | LPG |
| Engine | PSI |
| Hrs | 6358 |
| Capacity | 8000LBS |
| Length | 122" |
| Width | 69" |
| Gross Weight | 14603 LBS |
| Price | $19,950 |









