2014 Mitsubishi FG40N 8000LBS

2014 Mitsubishi FG40N 8000LBS
$19,995
or
Call 888-610-0933
Description
Stock #: P6092
Make: MITSUBISHI
Model: FG40N
Year: 2014
Serial:AF4000039
Engine: 6 CYL NISSAN
Fuel: LPG
Transmission: AUTOMATIC
Tires: PNEUMATIC DUAL
Type: FORKLIFT
Mast: 2 STAGE
Lowered Height: 112"
Raised Height: 159"
Gross Weight:
Attachments: SIDE SHIFTER
Forks: 72"
Capacity: 8000
Hours: 5702
Price: $19,995
Comments:
Call for more info @ 214-682-3327 Ask for Edgar
“Se habla Español”
Specifications
| Manufacturer | Mitsubishi |
| Model | FG40N |
| Year | 2014 |
| Condition | Used |
| Serial Number | AF4000039 |
| Stock Number | P6092 |
| Make | MITSUBISHI |
| Model | FG40N |
| Year | 2014 |
| Serial | AF4000039 |
| Engine | 6 CYL NISSAN |
| Fuel | LPG |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Tires | PNEUMATIC DUAL |
| Type | FORKLIFT |
| Mast | 2 STAGE |
| Lowered Height | 112" |
| Raised Height | 159" |
| Attachments | SIDE SHIFTER |
| Forks | 72" |
| Capacity | 8000 |
| Hours | 5702 |
| Price | $19,995 |









