2011 Toyota 8FDU30

2011 Toyota 8FDU30
or
Call 888-610-0933
Description
Stock #: P6002
Make: TOYOTA
Model: 8FDU30
Year: 2011
Serial: 30450
Engine: TOYOTA
Fuel: DIESEL
Transmission: AUTOMATIC
Tires: PNEUMATIC
Type: FORKLIFT
Mast: 3 STAGE
Lowered Height: 85"
Raised Height: 189"
Gross Weight: 10420 LBS
Attachments: SIDE SHIFT
Forks: 42"
Capacity: 6000 LBS
Hours: 2366
Price: $22,950
Comments:
Call for more info @ 214-682-3327 Ask for Edgar
“Se habla Español”
Specifications
| Manufacturer | Toyota |
| Model | 8FDU30 |
| Year | 2011 |
| Condition | Used |
| Serial Number | 30450 |
| Stock Number | P6002 |
| Make | TOYOTA |
| Model | 8FDU30 |
| Year | 2011 |
| Serial | 30450 |
| Engine | TOYOTA |
| Fuel | DIESEL |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Tires | PNEUMATIC |
| Type | FORKLIFT |
| Mast | 3 STAGE |
| Lowered Height | 85" |
| Raised Height | 189" |
| Gross Weight | 10420 LBS |
| Attachments | SIDE SHIFT |
| Forks | 42" |
| Capacity | 6000 LBS |
| Hours | 2366 |
| Price | $22,950 |









