2006 CASE 586G 6000 LBS

2006 CASE 586G 6000 LBS
$19,850
or
Call 888-610-0933
Description
Stock #: P6076
Make: CASE
Model: 586G
Year: 2006
Serial: JJG0294197
Engine:
Fuel: DIESEL
Transmission: AUTOMATIC
Tires: ROUGH TERRAIN
Type: FORKLIFT
Mast: 2 STAGE
Lowered Height: 125"
Raised Height: 264"
Gross Weight: 13750 LBS
Attachments: SIDE SHIFTER
Forks: 48"
Capacity: 6000 LBS
Hours: 5598
Price:$19850
Comments:
Call for more info @ 214-682-3327 Ask for Edgar
“Se habla Español”
Specifications
| Manufacturer | CASE |
| Model | 586G |
| Year | 2006 |
| Condition | Used |
| Serial Number | JJG0294197 |
| Stock Number | P6076 |
| Make | CASE |
| Model | 586G |
| Year | 2006 |
| Serial | JJG0294197 |
| Fuel | DIESEL |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Tires | ROUGH TERRAIN |
| Type | FORKLIFT |
| Mast | 2 STAGE |
| Lowered Height | 125" |
| Raised Height | 264" |
| Gross Weight | 13750 LBS |
| Attachments | SIDE SHIFTER |
| Forks | 48" |
| Capacity | 6000 LBS |
| Hours | 5598 |
| Price | $19850 |









