2020 Yale GLC080VXNKAE094 8000LBS

2020 Yale GLC080VXNKAE094 8000LBS
$15,850
or
Call 888-610-0933
Description
Stock #: A4759
Make: YALE
Model: GLC080VXNKAE094
Year: 2020
Serial: G818V04399U
Engine: KUBOTA
Fuel: LPG
Transmission: AUTOMATIC
Tires: CUSHION
Type: FORKLIFT
Mast : THREE STAGE
Lowered Height: 94"
Raised Height: 201"
Gross Weight: 14,410LBS
Attachments: SIDE SHIFT
Forks: 48"
Capacity: 8000LBS
Hours: 10621HRS
Price: $15,850
Comments:
Call for more info @ 214-682-3327 Ask for Edgar
“Se habla Español”
Specifications
| Manufacturer | Yale |
| Model | GLC080VXNKAE094 |
| Year | 2020 |
| Condition | Used |
| Serial Number | G818V04399U |
| Stock Number | A4759 |
| Make | YALE |
| Model | GLC080VXNKAE094 |
| Year | 2020 |
| Serial | G818V04399U |
| Engine | KUBOTA |
| Fuel | LPG |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Tires | CUSHION |
| Type | FORKLIFT |
| Mast | THREE STAGE |
| Lowered Height | 94" |
| Raised Height | 201" |
| Gross Weight | 14,410LBS |
| Attachments | SIDE SHIFT |
| Forks | 48" |
| Capacity | 8000LBS |
| Hours | 10621HRS |
| Price | $15,850 |








